Australų aviganis (ne Australijos aviganis :) ) – ką verta žinoti

Australų aviganis – mūsų pasirinkimas Nr. 1!

Australų aviganiaiNusprendėte ir jūs įsigyti šunį, bet nesate tikri dėl veislės? Mūsų laikais egzistuoja šimtai įvairių šunų veislių, tad kiekvienas gali pasirinkti pagal savo pomėgius, prioritetus, įsivaizduojamą šuns rolę šeimoje ir jo charakterį.

Tiesa, prieš judant toliau, svarbu yra vadinti dalykus tikraisiais vardais – Australų aviganis, o ne Australijos aviganis ;)

Kodėl Australų aviganis yra pati geriausia veislė (žinoma, mūsų nuomone :) ) ir kokie šeimininkai yra patys geriausi Ausiams:

  1. Ausiai yra itin lengvai dresuojami. Tinkamai mokomi, bazines komandas išmoks anksčiau nei spėsite pastebėti. Na, o tada prasidės nuotykiai – Australų aviganiai yra puikūs frisbio žaidėjai, nepamainomi dviratininkų ir bėgikų draugai, agility sporto meistrai, cirko artistai, šokėjai, na ir žinoma, aviganiai :) Beje, Australams patinka mokytis. Tai reiškia, kad jeigu jums patinka mokyti, su savo naujuoju Ausiumi būsite puiki komanda. Na, o jei tinginiausite, nesistebėkite, jei naujasis draugas savo smalsumą ir entuziazmą išreikš kitais, galbūt jums ir nelabai priimtinais, būdais.

 

  1. Australų aviganiai – viena protingiausių šunų veislių. Tai, kas kitiems šunims gali pasirodyti neįveikiamos užduotys, jūsų Ausiui tebus juoko darbas. Tiesa, būtent dėl šios priežasties Australų aviganiams neužtenka fizinio aktyvumo – juos reikia nuolat užiminėti ir protinėmis užduotimis, naujais triukais. Be jų šie šunys greitai pradės nuobodžiauti ir ieškoti kitų pramogų.

 

  1. Australų aviganis yra itin ištikimas šuo. Tol, kol patenkinsite jo užimtumo poreikius, jo lojalumas jums bus vertas kino filmo. O kas gyvenime gali būti geriau už ištikimą draugą?

 

  1. Australų aviganis yra tikras šeimos narys – jam visada įdomu, kas vyksta, ir jis nori būti to Australų aviganiaidalimi. Ausiai yra socialūs ir mėgsta leisti laiką su žmonėmis. Dėl to mūsų veislyno šuniukai negali būti auginami tik aptvaruose/voljeruose. Jie taip pat yra puikūs vaikų draugai – tereikia jiems aiškiai parodyti, kad šių nereikia ganyti kandžiojant į kulnus. Na ir žinoma, nepamiršti parodyti vaikams, kaip galima žaisti su šuniuku, kad tai visiems teiktų vien džiaugsmą.

 

  1. Australų aviganiai yra pakankamai sveiki šunys. Pagrindinės jų problemos – klubo ir alkūnės displazija bei akių ligos. Dėl to yra itin svarbu nepraleisti vizitų pas veterinarą. Tiek Majos, tiek Miro FCI patvirtinti displacijos ir akių tyrimai rodo, kad jokių ligos požymių nėra, kuo mes be galo džiaugiamės.

 

  1. Nors tai ir nėra pagrindinė priežastis savo šuniu pasirinkti Australų aviganį, negali paneigti, kad išvaizda yra taip pat svarbus veiksnys. Mūsų nuomone, Ausiai yra itin gražūs šunys. Jau nekalbant apie tai, kad jie, būdami tos pačios veislės, gali būti tokie skirtingi – tiek marmuriniai, tiek rudi ar juodi. Jų akys gali būti tiek tamsios, tiek skaidriai žydros. O gali būti ir kad bus skirtingos, arba toje pačioje akyje turės skirtingus pigmentus (kaip kad turi Miro).

 

Taigi jeigu jūs planuojate skirti laiko šuniuko mokymui, turite hobį, kurio dalimi gali tapti jūsų naujasis draugas ir norite, kad šis gyventų kartu su jumis, kaip pilnavertis šeimos narys – Australų aviganis yra idealus pasirinkimas.

 

Tiesa, prieš priimdami šį sprendimą apgalvokite ir tai, ar esate pasiruošę tam, kad jūsų namuose tai daugiau, tai mažiau skraidys šuns plaukai. Australų aviganiai nėra labiausiai besišerianti šunų veislė, tačiau jie tikrai šeriasi. Šeriasi nuolat po truputį ir vidutiniškai du kartus per metus gana stipriai. Šiuo laiku kasdienis šukavimas ir namų siurbimas yra ta pareiga, kurią prisiima kiekvienas Ausio šeimininkas.

 

Australų aviganiaiBeje, ar pasirinksite šią veislę, ar bet kurią kitą, mes prašome gerai apgalvoti ar esate pasiryžę prisiimti atsakomybę ne tik prieš savo augintinį, bet ir prieš visuomenę. Jei šuniui nėra vietos jūsų namuose viduje, o jums reikia tik sargo, tai verčiau įsigykite signalizaciją. Daugiau apie tai, kodėl nereikėtų šunų laikyti lauke – čia.

 

Šuns dresavimas nėra žaidimas, tai yra pareiga – nedresuotas šuo kelia grėsmę tiek jums, tiek aplinkiniams, tiek ir sau pačiam.

 

Šuns išmatų rinkimas taip pat yra pareiga, kurios privalo paisyti kiekvienas šeimininkas. Visų pirma dėl visuomenės požiūrio į keturkojus, jūs tapdami šuns savininku turėtumėte tapti ir jo ambasadoriumi, ir jo gero įvaizdžio puoselėtoju. Na o jei tai jums ne argumentas, supraskite tai, kad tarp savo kakučių žaidžiantis šuo turi labai didelę tikimybę užsikrėsti įvairiomis ligomis. O jeigu ir tai jums atrodo ne argumentas, maloniai prašome iš naujo apsvarstyti savo norą įsigyti šuniuką.

 

Daugiau informacijos apie Australų aviganius – Lietuvos Kinologų Draugijos puslapyje.