Australų aviganis Miro

 

Australų aviganis Miro – Elements of Nature Air Force One – gimė 2013 rugpjūčio 6 dieną Vokietijoje.  Veisėja – Julia Trusheim. Miro motina – Happy Vom Pinzgauer Hof, tėvas – Wildsong‘s Empty Boots ‘n Spurs. Australų aviganis Miro

 

Miro yra mėlyno marmuro su raudonu faktoriumi kailio, jo akys – tamsių rudų atsapalvių,
papuoštos šviesiomis perlamutrinėmis dėmėmis. Suaugęs Miro sveria 24 kg ir yra 55 cm aukščio ties mentimis. Miro uodega ilga.

 

DNR tyrimai:

PRA, CEA, HSF4: N/N

MDR: N/N pagal tėvystę

 

2016-ais metais atlikti sveikatos tyrimai:

HD: A (klubo sąnario displazijos nėra)

ED: 0 (alkūnės sąnario artrozės nėra)

Akių ligų požymių nėra

 

Australų aviganis MiroMiro yra itin prieraišus ir empatiškas Australų aviganis. Jeigu jūs galvojate, kad žiovulys yra ‚užkrečiamas‘ tik tarp žmonių, Miro tai gali puikiai paneigti. Jis taip pat atsako ir į mūsų emocijas – džiaugsmą, nerimą ar juoką.

 

Miro mėgsta lakstyti tiek vienas, kam Norvegijos kalnai ir pievos yra puiki erdvė, tiek ir su kitais šunimis, su kuriais susitinka bent kartą per savaitę. Vasaros metu Miro labiausiai patinka bėgti šalia dviračio. Tai yra vienas iš tų momentų, kai smalsumą viską uostyti ir tyrinėti nustelbia greičio suteikiamas džiaugsmas.

 

Miro, kaip ir bene bet kuris kitas Australų aviganis, yra itin lengvai dresuojamas ir, kas svarbiausia, jam itin patinka mokytis naujų dalykų. O geriausias atpildas už naujus pasiekimus jam yra… ne, ne skaniukai (nors juos jis irgi mėsgta), o mūsų džiaugsmas. Tai, veikiausiai, ir yra tikro empatiško šuns bruožas.

 

Vieną dieną, galvojame, galbūt surengsime visą cirko pasirodymą. Nusipurtyti pagal komandą, apsimesti mirusiu ar užsidengti akis dėl gėdos – tai tik keletas iš jo mėgstamiausių triukų. Tiksliai neskaičiuojame, bet turbūt nesuklysime pasakydami, kad Miro moka šimtus žodžių ir dešimtis komandų. Ir tai – tikrai ne pabaiga.

 

Miro – ir puikus tėtis. Visu nėštumo ir šuniukų auginimo laikotarpiu jis gyveno kartu su Maja ir mažiais. Smalsumas, atsargumas, ribų gerbimas – tai tik keletas naujame kontekste išryškėjusių jo savybių. Na o tuo laikotarpiu, kai Majai buvo sudėtinga auklėti ir žaisti su visad alkana gauja, Miro puikiai atliko ir auklės funkciją.

 

Tikimės, kad šios puikios savybės persiduos ir Miro vaikams, kurie ras sau tinkamus šeiminkus ir taps jų ištikimiausiais draugais.